Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Sadba brambor jaro 2024 - pouze velkoobchodní prodej od - 1 t !!

Sadba brambor jaro 2024 - pouze velkoobchodní prodej od - 1 t !!Datum konání:
19.2.2024

Balení: 10 kg, 25 kg

Certifikovaná sadba je ve stupni množení B případně A, značeno (C/B,C/A)

Velmi rané

Impala

Odrůda IMPALA je velmi raná a pro své velikostně vyrovnané, vzhledné oválné hlízy je také velmi oblíbenou odrůdou. Vyznačuje se žlutou dužninou a dobrou chutí. Předností je výnos a rychlá dynamika růstu hlíz.

Marabel

Raná až velmi raná stolní odrůda s velmi dobrou chutí. Hlízy jsou oválné, slupka hladká a světlá, očka mělká, dužnina žlutá. S ohledem k vysokému počtu nasazených hlíz dává vysoké výnosy. Varný typ BA - B.  Marabel je velmi výnosná a dobře prodejná. Odrůda je rezistentní proti napadení háďátku bramborovému, odolná proti šednutí dužiny.

Colette

Velmi raná konzumní odrůda s velmi dobrou chutí. Hlízy oválné, středně velké, vzhledné, barva dužniny světle žlutá,  odolné proti mechanickému poškození a proti šednutí dužniny. Varný typ BA. Výnos středně vysoký. S ohledem k dlouhému období vegetačního klidu podržuje si vysokou konzumní hodnotu při skladování, až do pozdního jara.

Magda

Velmi raná konzumní odrůda varného typu B/A,, která vyniká rychlou dynamikou nárustu hlíz a velmi dobrou stolní hodnotou. Odrůda je určena pro nejranější termíny sklizně v ranobramborářské oblasti. Hlízy jsou krátce oválné, vzhledné, odolné proti mechanickému poškození, dobré chuti. Barva dužniny světle žlutá. Velmi dobrou konzumní hodnotu si uchová, až do jarních měsíců.

 Rané odrůdy

Adéla

Raná přílohová konzumní odrůda dobré chuti. Hlízy jsou středně velké, vzhledné, odolné mechanickému poškození a obecné strupovitosti. Barva dužniny tmavě žlutá, středně pevné konzistence, slabě až středně moučnaté, po uvaření netmavne. Varný typ BA .  Dosahuje velmi vysokého výnosu s velmi velkým podílem tržních hlíz. Je vhodná pro dlouhodobé
skladování – dlouhá perioda dormance hlíz /neklíčí ve skládce/. Výborná konzumní jakost po celou dobu skladování.

Princess

Raná salátová konzumní odrůda excelentně jemné huti. Hlízy jsou oválné stejnoměrně velké, střední až větší velikosti, vysoce odolné vůči strupovitosti, hnilobám (plísni i bakteriózám). Barva dužniny sytě žlutá, pevné konzistence. Varný typ AB. Výnos středně vysoký, velmi velký podíl tržních hlíz.  Princess je vhodná k přímému konzumu od sklizně až do jarního ukončení skladování. Hlízy mají stálou kvalitu, nešednou při skladování a má velké uplatnění na vánočním trhu  k  výrobě bramborových salátů

Mariska

Je raná odrůda, středně odolná virovým chorobám, plísni bramborové. Varný typ BA, velmi dobrá konzumní kvalita, pevná konzistence vařených hlíz, vhodná na loupání.

Polorané odrůdy

Red Anna /červená/

Je poloraná konzumní odrůda určená pro podzimní a zimní přímý konzum. Poskytuje velmi vysoký výnos vzhledných velikostně vyrovnaných hlíz s velmi dobrou stolní hodnotou, varný typ B – B/A. Odrůda je rezistentní rakovině brambor rase D1 a háďátku bramborovému patotypu Ro1, odolnost virovým chorobám je velmi vysoká, dobrá je i odolnost mechanickému poškození a plísni bramborové na listu i na hlízách a obecné strupovitosti. RED ANNA má díky vyrovnaným hlízám vysokou výtěžnost tržního zboží, velmi dobře se skladuje až do jarních měsíců.