Drobečková navigace

Úvod > Produkty > Brambory

Brambory


Štítky:

IMPALA - konzum/sadba B

Odrůda IMPALA je velmi raná a pro své velikostně vyrovnané, vzhledné oválné hlízy také velmi oblíbenou odrůdou. Vyznačuje se žlutou dužninou a dobrou chutí. Předností je výnos a rychlá dynamika růstu hlíz.

Hospodářské vlastnosti:

Vegetační doba - velmi raná

Hlízy - velké, vzhledné, nárůst velmi rychlý, počet pod trsem nízký, středně odolné proti mechanickému poškození

Výnos - při rané sklizni velmi vysoký,  v plné zralosti vysoký

Škrobnatost - nízká

Kvalita - varný typ B, kypré až středně pevné konzistence, slabě moučnaté, středně až silně vlhké, po uvaření netmavne, vhodná pro loupání

Nať - počáteční růst rychlý

Choroby -  méně odolná proti napadení virovými chorobami, méně odolná napadení plísní bramboru na nati, středně odolná proti napadení aktinomycetovou strupovitostí bramboru,  k napadení rakovinou bramboru biotypu 1 rezistentní, proti napadení háďátkem bramborovým biotypu Ro 1 rezistentní

Morfologické znaky:
Rostlina - vysoká, polovzpřímená, typ trsu listový, list velký, zvlnění okraje lístků slabé, hloubka žilek mělká, květ bílý

Hlízy - oválné, až dlouze oválné s velmi mělkými očky, slupka žlutá, hladká, dužnina žlutá

Klíček -  kuželovitý, červenofialový, ochmíření báze řídké

Brambory Impala 


Publikováno 19. 3. 2023 7:33

CARRERA - konzum/sadba BA

Carrera je velmi raná odrůda brambor. Je varný typ AB. Vyznačuje se velkými oválnými hlízami se žlutou slupkou a žlutou barvou dužiny. Počet hlíz pod kopcem je nižší 8-9.

Sadbu je třeba sázet o 3-4 cm hlouběji než obvykle, protože Carrera zakládá hlízy poměrně mělce v půdě. Odrůda je poměrně citlivá na Sencor,přípravek aplikujte v nižších dávkách do výšky brambor max. 10 cm. Pro dobrý vývoj natě potřebuje vyšší dávku dusíku aplikovanou před výsadbou.

Preventivní aplikujte přípravky proti alternárii (Signum) a proti plísni bramborové. Dbejte na pravidelný přísun vody, aby se předešlo nepravidelnému tvaru hlíz. Carrera je odolná proti háďátku bramborovému Ro1, 2/3, 4 a rakovinci bramborovému patotypu 1. Na plíseň na hlízách a strupovitost obyčejnou je slabě náchylná. Pro skladování déle než 3 měsíce je třeba použít klimatizované sklady.


Publikováno 19. 3. 2023 7:56

Karin - konzum/sadba BA

Raná konzumní odrůda se středně velkými hlízami, počet pod trsem středně vysoký. Hlízy středně odolné proti mechanickému poškození, středně odolné proti šednutí dužniny. Výnos středně vysoký, varný typ B/A, středně pevné konzistence, slabě až středně moučnaté kvality , po uzavření slabě až středně tmavnou, velmi dobré chuti. Vynikající odrůda pro přípravu vánočního bramborového salátu.


Publikováno 19. 3. 2023 7:55

DITTA - konzum/saba AB

Poloraná konzumní salátová odrůda velmi dobré chuti. Hlízy jsou středně velké, vzhledné, odolné proti mechanickému poškození. Barva dužniny žlutá, pevné konzistence, po uvaření slabě až středně tmavne. Varný typ AB. Počáteční růst natě středně rychlý, nárůst hlíz pomalý. počet hlíz pod trsem střední. Předností je velmi vysoká kvalita konzumu a odolnost napadení obecnou strupovitostí.


Publikováno 19. 3. 2023 7:55

Adéla konzum/sadba B

Raná přílohová konzumní odrůda dobré chuti. Hlízy jsou středně velké, vzhledné, odolné mechanickému poškození a obecné strupovitosti. Barva dužniny tmavě žlutá, středně pevné konzistence, slabě až středně moučnaté, po uvaření netmavne. Varný typ BA .  Dosahuje velmi vysokého výnosu s velmi velkým podílem tržních hlíz. Je vhodná pro dlouhodobé skladování – dlouhá perioda dormance hlíz /neklíčí ve skládce/. Výborná konzumní jakost po celou dobu skladování.


Publikováno 19. 3. 2023 7:54

Colette - konzum/sadba BA

Velmi raná konzumní odrůda s velmi dobrou chutí. Hlízy oválné, středně velké, vzhledné, barva dužniny světle žlutá,  odolné proti mechanickému poškození a proti šednutí dužniny. Varný typ BA. Výnos středně vysoký. S ohledem k dlouhému období vegetačního klidu podržuje si vysokou konzumní hodnotu při skladování, až do pozdního jara.

Brambory Colette


Publikováno 19. 3. 2023 7:51

Marabel - konzum/sadba BA-B

Raná až velmi raná stolní odrůda s velmi dobrou chutí. Hlízy jsou oválné, slupka hladká a světlá, očka mělká, dužnina žlutá. S ohledem k vysokému počtu nasazených hlíz dává vysoké výnosy. Varný typ BA - B.  Marabel je velmi výnosná a dobře prodejná. Odrůda je rezistentní proti napadení háďátku bramborovému, odolná proti šednutí dužiny.

 


Publikováno 19. 3. 2023 7:49

MAGDA - konzum/sadba BA

Velmi raná konzumní odrůda varného typu B/A,, která vyniká rychlou dynamikou nárustu hlíz a velmi dobrou stolní hodnotou. Odrůda je určena pro nejranější termíny sklizně v ranobramborářské oblasti. Hlízy jsou krátce oválné, vzhledné, odolné proti mechanickému poškození, dobré chuti. Barva dužniny světle žlutá. Velmi dobrou konzumní hodnotu si uchová, až do jarních měsíců.

adela.jpg


Publikováno 19. 3. 2023 7:48

RED ANNA - konzum/sadba BA

RED ANNA je poloraná konzumní odrůda určená pro podzimní a zimní přímý konzum. Poskytuje velmi vysoký výnos vzhledných velikostně vyrovnaných hlíz s velmi dobrou stolní hodnotou, varný typ B – B/A.. Odrůda je rezistentní rakovině brambor rase D1 a háďátku bramborovému patotypu Ro1, odolnost virovým chorobám je velmi vysoká, dobrá je i odolnost mechanickému poškození a plísni bramborové na listu i na hlízách a obecné strupovitosti. RED ANNA má díky vyrovnaným hlízám vysokou výtěžnost tržního zboží, velmi dobře se skladuje až do jarních měsíců.

typ trsu: přechodný, polovzpřímený, středně vysoký
list: střední, středně zelený
květ: velikost střední, světle červenofialový, kvete středně hojně
hlízy: oválné, očka mělká, slupka červená,hladká až jemně síťkovaná, barva dužniny sytě žlutá
klíček: středně velký, kulovitý, zbarvení červenofialové, ochmýření báze řídké

Přednosti:
- odolnost proti háďátku bramborovému a rakovině brambor
- vysoký výnos hlíz, sytě žlutá dužnina a velmi dobrá stolní hodnota varný typ B/A
- vynikající výtěžnost tržních hlíz
- velmi vysoká odolnost virovým chorobám

Brambory Red Anna


Publikováno 19. 3. 2023 7:46

PRINCESS - konzum/sadba AB

Raná salátová konzumní odrůda excelentně jemné huti. Hlízy jsou oválné stejnoměrně velké, střední až větší velikosti, vysoce odolné vůči strupovitosti, hnilobám (plísni i bakteriózám). Barva dužniny sytě žlutá, pevné konzistence. Varný typ AB. Výnos středně vysoký, velmi velký podíl tržních hlíz. Princess je vhodná k přímému konzumu od sklizně až do jarního ukončení skladování. Hlízy mají stálou kvalitu, nešednou při skladování a má velké uplatnění na vánočním trhu k výrobě bramborových salátů

princes.jpg


Publikováno 19. 3. 2023 7:39